8 ay əvvəl
Bu sondur yoxsa?
9 ay əvvəl
Heyf…
9 ay əvvəl
Qadağalar qaydası…
9 ay əvvəl
Azarkeş sevgisi pula çevrilsəydi…
1 il əvvəl
A B R A K A D A B R A

pflPremyer Liqanın 2015/2016 mövsümü üçün təqvim müəyyənləşib.

Təqvimdə dəyişikliklərin olması da istisna deyil. Belə ki, Çempionlar Liqası və Avropa Liqası yarışında iştirak edən klublar cari mövsümdə təqvim oyunlarının vaxtlarını  tur çərçivəsində dəyişdirmək hüququna malikdir. Qeyd edək ki, Premyer Liqanın oyunlarından bir gün öncə klubların əvəzedici heyətlərinin görüşü keçiriləcək.  

2015/16 mövsümünün təqvimi

2015-ci il

04 – 06 avqust

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)

 

Birinci dövrə

 

I tur, 08 avqust(şənbə)

 

  1. “Neftçi” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)
  2. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

 

09 avqust (bazar)

 

  1. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)
  2. “Zirə” (Bakı) – AZAL (Bakı)
  3. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) –  “İnter” (Bakı)

 

II tur, 15 avqust  (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Rəvan”
  2. “İnter”  – “Neftçi”
  3. AZAL – “Qəbələ”

 

16 avqust  (bazar)

 

  1. “Sumqayıt” – “Xəzər Lənkəran”
  2. “Kəpəz”  – “Zirə”

 

18- 20 avqust

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (play-off)

 

III tur, 22 avqust  (şənbə)

 

  1. AZAL – “Qarabağ”
  2. “Zirə”  – “İnter”
  3. “Xəzər Lənkəran”  –  “Rəvan”

 

23 avqust  (bazar)

 

  1. “Neftçi”  – “Sumqayıt”
  2. “Qəbələ”  – “Kəpəz”

 

25- 27 avqust

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (play-off)

 

06 sentyabr (bazar)

Avro-2016    Azərbaycan – Xorvatiya

 

09 sentyabr (çərşənbə)

Avro-2016    Malta – Azərbaycan

 

IV tur, 12 sentyabr (şənbə)

 

  1. “Qarabağ”  – “Xəzər Lənkəran”
  2. “Kəpəz”–  AZAL

 

13 sentyabr (bazar)

 

  1. “Rəvan” – “Neftçi”
  2. “Sumqayıt”  – “Zirə”
  3. “İnter” – “Qəbələ”

 

15- 17 sentyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup. mərhələsi)

 

V tur, 19 sentyabr  (şənbə)

 

  1. AZAL  – “İnter”
  2. “Zirə”  –  “Rəvan”

 

20 sentyabr  (bazar)

 

  1. “Kəpəz”  – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ”  – “Sumqayıt”
  3. “Neftçi” – “Xəzər Lənkəran”

 

23 sentyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

 

VI tur, 25 sentyabr  (cümə)

 

  1. “İnter” – “Kəpəz”

 

26 sentyabr (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Neftçi”
  2. “Sumqayıt” – AZAL

 

27 sentyabr (bazar)

 

  1. “Xəzər Lənkəran” – “Zirə”
  2. “Rəvan” – “Qəbələ”

 

29 sentyabr – 01 oktyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup mərhələsi)

 

 

VII tur, 02 oktyabr  (cümə)

 

  1. AZAL  – “Rəvan”

 

03 oktyabr  (şənbə)

 

  1. “Qəbələ” – “Xəzər Lənkəran”
  2. “Zirə”  –  “Neftçi”

 

04 oktyabr  (bazar)

 

  1. “İnter” – “Qarabağ”
  2. “Kəpəz” – “Sumqayıt”

 

10 oktyabr (şənbə)

Avro-2016   Azərbaycan – İtaliya

 

13 oktyabr (çərşənbə axşamı)

Avro-2016   Bolqarıstan – Azərbaycan

 

 

14 oktyabr (çərşənbə)

 Ölkə kuboku 1/16 final

 

VIII tur, 16 oktyabr (cümə)

 

  1. “Rəvan” – “Kəpəz”

 

17 oktyabr (şənbə)

 

  1. “Sumqayıt” –  “İnter”
  2. “Qarabağ” – “Zirə”

 

18 oktyabr (bazar)

 

  1. “Neftçi” – “Qəbələ”
  2. “Xəzər Lənkəran” – AZAL

 

20- 22 oktyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

 

IX tur, 24 oktyabr (şənbə)

 

  1. “İnter” – “Rəvan”
  2. “Kəpəz” – “Xəzər Lənkəran”

 

25 oktyabr (bazar)

 

  1. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
  2. AZAL – “Neftçi”
  3. “Qəbələ” – “Zirə”

 

İkinci dövrə

 

X tur, 28 oktyabr (çərşənbə)

 

  1. “Rəvan” – “Qarabağ”
  2. “Xəzər Lənkəran” –  “Sumqayıt”
  3. “Neftçi” – “İnter”
  4. “Zirə” – “Kəpəz”
  5. “Qəbələ” – AZAL

 

XI tur, 01 noyabr (bazar)

 

  1. “Qarabağ” – AZAL
  2. “Kəpəz” – “Qəbələ”
  3. “İnter” – “Zirə”
  4. “Sumqayıt” – “Neftçi”

 

02 noyabr (bazar ertəsi)

 

  1. “Rəvan” –  “Xəzər Lənkəran”

 

03-05 noyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

 

XII tur, 06 noyabr (cümə)

 

  1. “Zirə” – “Sumqayıt”

 

07 noyabr (şənbə)

 

  1. “Qəbələ” – “İnter”
  2. AZAL – “Kəpəz”

 

08 noyabr (bazar)

 

  1. “Xəzər Lənkəran” – “Qarabağ”
  2. “Neftçi” – “Rəvan”

 

17 noyabr (çərşənbə axşamı)

“A” millinin yoldaşlıq oyunu  Azərbaycan – Moldova

 

 

XIII tur, 21 noyabr (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Kəpəz”
  2. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

 

22 noyabr (bazar)

 

  1. “İnter” – AZAL
  2. “Rəvan” – “Zirə”
  3. “Xəzər Lənkəran” – “Neftçi”

 

25 noyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

 

25- 27 noyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

 

XIV tur, 27 noyabr (cümə)

 

  1. “Kəpəz” – “İnter”

 

28 noyabr (şənbə)

 

  1. “Zirə” – “Xəzər Lənkəran”
  2. AZAL – “Sumqayıt”

 

29 noyabr (bazar)

 

  1. “Neftçi” – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ” – “Rəvan”

 

02 dekabr (çərşənbə)

Kubok 1/8 final

 

XV tur, 06 dekabr (bazar)

 

  1. “Qarabağ” – “İnter”
  2. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
  3. “Rəvan” –  AZAL
  4. “Xəzər Lənkəran” – “Qəbələ”
  5. “Neftçi”  – “Zirə”

 

08 – 10 dekabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

 

 

XVI tur,  11 dekabr  (cümə)

 

  1. “Zirə” – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ” – “Neftçi”
  3. AZAL – “Xəzər Lənkəran”
  4. “Kəpəz” – “Rəvan”
  5. “İnter” – “Sumqayıt”

 

 

XVII tur, 15 dekabr (çərşənbə axşamı)

 

  1. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
  2. “Neftçi” – AZAL

 

 

 

16 dekabr (çərşənbə)

 

  1. “Rəvan” – “İnter”
  2. “Xəzər Lənkəran” – “Kəpəz”
  3. “Zirə” – “Qəbələ”

 

XVIII tur, 19 dekabr  (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Qəbələ”
  2. “Sumqayıt” – “Rəvan”

 

20 dekabr  (bazar)

 

  1. AZAL – “Zirə”
  2. “Kəpəz” – “Neftçi”
  3. “İnter” – “Xəzər Lənkəran”

 

 

2016-ci il

 

Üçüncü dövrə

 

XIX tur, 30 yanvar (şənbə)

 

  1. AZAL – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ”  – “Kəpəz”
  3. “Neftçi”  – “Sumqayıt”

 

31 yanvar (bazar)

 

  1. “Zirə”  – “İnter”
  2. “Xəzər Lənkəran”  –  “Rəvan”

 

XX tur, 05 fevral (cümə)

 

  1. “Rəvan” – “Neftçi”

 

06 fevral (şənbə)

 

  1. “Qarabağ”  – “Xəzər Lənkəran”
  2. “Sumqayıt”  – “Zirə”

 

07 fevral (bazar)

 

  1. “İnter” – “Qəbələ”
  2. “Kəpəz”–  AZAL

 

10 fevral  (çərşənbə)

Ehtiyat gün

 

XXI tur, 13 fevral (şənbə)

 

  1. AZAL  – “İnter”
  2. “Neftçi” – “Xəzər Lənkəran”

 

14 fevral (bazar)

 

  1. “Kəpəz”  – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ”  – “Sumqayıt”
  3. “Zirə”  –  “Rəvan”

 

16- 18 fevral

Çempionlar Liqası (1/8 final) və Avropa Liqası (1/16 final)

 

XXII tur, 19 fevral (cümə)

 

  1. “İnter” – “Kəpəz”

 

20 fevral (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Neftçi”
  2. “Sumqayıt” – AZAL

 

21 fevral (bazar)

 

  1. “Xəzər Lənkəran” – “Zirə”
  2. “Rəvan” – “Qəbələ”

 

23- 25 fevral

Çempionlar Liqası (1/8 final) və Avropa Liqası (1/16 final)

 

XXIII tur, 27 (şənbə)

 

  1. “İnter” – “Qarabağ”
  2. “Kəpəz” – “Sumqayıt”
  3. AZAL  – “Rəvan”
  4. “Qəbələ” – “Xəzər Lənkəran”
  5. “Zirə”  –  “Neftçi”

 

 

02 mart (çərşənbə)

Kubok 1/4 final

 

XXIV tur, 05 mart (bazar)

 

  1. “Qarabağ” – “Zirə”
  2. “Neftçi” – “Qəbələ”
  3. “Xəzər Lənkəran” – AZAL
  4. “Rəvan” – “Kəpəz”
  5. “Sumqayıt” –  “İnter”

 

08 – 10 mart

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

 

09 mart (çərşənbə)

Kubok 1/4 final

 

XXV tur, 13 mart  (bazar)

 

  1. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
  2. “İnter” – “Rəvan”
  3. “Kəpəz” – “Xəzər Lənkəran”
  4. AZAL – “Neftçi”
  5. “Qəbələ” – “Zirə”

 

15- 17 mart

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

 

XXVI tur, 18 mart (cümə)

 

  1. “Rəvan”  – “Sumqayıt”

 

19 mart (şənbə)

 

  1. “Qəbələ”  – “Qarabağ”
  2. “Neftçi”  – “Kəpəz”

 

20 mart (bazar)

 

  1. “Xəzər Lənkəran” –  “İnter”
  2. “Zirə”– AZAL

 

 

21 mart – 27 mart

“A” millinin təlim-məşq toplanışı

XXVII tur, 30 mart (çərşənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Rəvan”
  2. “Sumqayıt” – “Xəzər Lənkəran”
  3. “İnter”  – “Neftçi”
  4. “Kəpəz”  – “Zirə”
  5. AZAL – “Qəbələ”

 

Dördüncü dövrə

 

XXVIII tur, 03 aprel  (bazar)

 

  1. “Xəzər Lənkəran” – “Qarabağ”
  2. “Neftçi” – “Rəvan”
  3. “Zirə” – “Sumqayıt”
  4. “Qəbələ” – “İnter”
  5. AZAL – “Kəpəz”

 

05 – 07 aprel

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

 

 

XXIX tur, 08 aprel  (cümə)

 

  1. “Qarabağ” – “Kəpəz”

 

09 aprel  (şənbə)

 

  1. “İnter” – AZAL
  2. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

 

10 aprel  (bazar)

 

  1. “Rəvan” – “Zirə”
  2. “Xəzər Lənkəran” – “Neftçi”

 

12 – 14 aprel

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

 

XXX tur, 15 aprel (cümə)

 

  1. “Qəbələ” – “Rəvan”

 

 

16 aprel (şənbə)

 

  1. “Neftçi” – “Qarabağ”
  2. “Kəpəz” – “İnter”

 

17 aprel (bazar)

 

  1. “Zirə” – “Xəzər Lənkəran”
  2. AZAL – “Sumqayıt”

 

20 aprel  (çərşənbə)

Ehtiyat gün

 

XXXI tur, 23 aprel  (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “İnter”
  2. “Xəzər Lənkəran” – “Qəbələ”
  3. “Neftçi”  – “Zirə”

 

24 aprel  (bazar)

 

  1. “Sumqayıt” – “Kəpəz”
  2. “Rəvan” –  AZAL

 

26 – 28 aprel

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

 

27 aprel (çərşənbə)

Kubok 1/2 final

 

XXXII tur, 01 may  (bazar)

 

  1. “Zirə” – “Qarabağ”
  2. “Qəbələ” – “Neftçi”
  3. AZAL – “Xəzər Lənkəran”
  4. “Kəpəz” – “Rəvan”
  5. “İnter” – “Sumqayıt”

 

03 – 05 may

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

 

04 may (çərşənbə)

Kubok 1/2 final

 

XXXIII tur, 07 may (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Sumqayıt”
  2. “Rəvan” – “İnter”
  3. “Xəzər Lənkəran” – “Kəpəz”
  4. “Neftçi” – AZAL
  5. “Zirə” – “Qəbələ”

 

XXXIV tur, 11 may  (çərşənbə)

 

  1. “Qarabağ” – “Qəbələ”
  2. AZAL – “Zirə”
  3. “Kəpəz” – “Neftçi”
  4. “İnter” – “Xəzər Lənkəran”
  5. “Sumqayıt” – “Rəvan”

 

XXXV tur, 15 may (bazar)

 

  1. “Rəvan” – “Qarabağ”
  2. “Xəzər Lənkəran” –  “Sumqayıt”
  3. “Neftçi” – “İnter”
  4. “Zirə” – “Kəpəz”
  5. “Qəbələ” – AZAL

 

18 may

Avropa Liqası (final)

 

XXXVI tur, 21 may  (şənbə)

 

  1. “Qarabağ” – AZAL
  2. “Kəpəz” – “Qəbələ”
  3. “İnter” – “Zirə”
  4. “Sumqayıt” – “Neftçi”
  5. “Rəvan” –  “Xəzər Lənkəran”

 

25 may (çərşənbə)

Kubok final

 

28 may

Çempionlar Liqası (final)

 

 

Bir şərh

  1. ADMIN BEY ALLAH SIZE CAN SAGLIGI UZUN OMUR OVLADLARINIZIN XEYRIN GORESIZ INWALLAH DAIMA SIZE XOSBEXTLIY ARZU EDIREM.Arzu edirem ki, xoşbextliyin en gozel zirvesine çatib,ugur nerdivanlarini asanliqla addimlayasan.Her zaman üzün gülsün .!!!!!MINNETDARAM SIZE
    Cavab yaz

Şərh yaz

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

*


1 + = doqquz